Taklampa tiffanystil

 
 
 
Auktionsnr
701487
 
Beskrivning

TAKLAMPA, 1900-talets slut, Tiffanystil, polykromt bemålat glas med dekor av frukter, höjd (inkl. kedja) ca 85 cm, Ø 40 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Taklampor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 15
 
 
 
Taklampa tiffanystil
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (3 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
5347498
2019-11-14 19:16:12
400
5347469
2019-11-14 19:11:31
350
5334555
2019-11-10 16:21:46
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-11-14 kl 19:39
Slutpris SEK:
400
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK