Lackarbeten Ryssland

701403

DOSOR OCH ASKAR, 5 st, mestadels 1900-talets andra hälft, lackarbeten, Ryssland, varierande storlekar och material, papiermaché, glas samt trä, samtliga med handmålad dekor, delvis signerade, största asken i glas diamater ca 14 cm

Den mindre asken med litet nagg,, rund dosa med nagg,

Diverse

Lackarbeten Ryssland

Budhistorik (1 bud)

5344944
2019-11-13 20:59:30

2019-11-14 kl 20:18
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.