Hjalmar Strååt oljemålning

701401

HJALMAR STRÅÅT (1885-1971): Stockholmsmotiv med bogserbåten Jarl, signerad Hj. Strååt, olja på pannå, ca 28x38 cm

Konst, Modernt måleri, Nautica/Technica, Stockholmiana

Fack 19

Hjalmar Strååt oljemålning

Budhistorik (4 bud)

5346674
5335557
750
5329820
5329709

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.