Silverbestick

701302

PARTI SILVER, 9 dlr, mestadels omkring mitten av 1800-talet, bestående av 1 soppslev med svarvat skaft, stämplad AHS, Anders Hjulström, Köping, 1823, 6 matskedar, mestadels modell franska liljan, 2 teskedar, total vikt exklusive soppslev ca 345 g

Åldersrelaterat slitage

Silver

Silverbestick

Budhistorik (1 bud)

5330738
2019-11-09 14:43:40
1 300

2019-11-14 kl 17:03
Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.