Korkskruvar

701268

KORKSKRUVAR 3 st, Camelung Köbenhavn i stål, 1900-talets början, i form av Uncle Sam, 1940-tal, vildsvinsbete med ebenholz intarsia samt skuren detalj av scarabe, signerad, 1940-tal, längd ca. 18-33 cm

Bruksslitage, Uncle Sam med smärre färgbortfall, Camelung anlupen metall.

Diverse

Drottninggatan 36, Malmö

Korkskruvar

Budhistorik (5 bud)
5338149
5338147
500
5330487
5327272
5327190

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.