Ljuskrona 1800-tal

701218

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, 8 ljusarmar, höjd ca 81, diameter 43 cm

Nagg kan förekomma

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
5329551
2 400
5342130
5329551
5330018
5329551
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.