Ljuskrona 1800-tal

701216

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, 12 ljusarmar, höjd ca 90, diameter 62 cm

Nagg kan förekomma

Belysning, Ljuskronor

Rum 12

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (27 bud)
5343797
2 400
5343796
5343792
5343791
1 900
5343789
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.