Eames kontorsstol

701191

CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, Herman Miller, USA, 1960-tal, stomme i förkromad aluminium, sits och rygg i brun textil, undertill etikettmärkt, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage

Möbler, Stolar, Design

Rum 13

Eames kontorsstol

Budhistorik (29 bud)
5345877
5345617
3 800
5345617
5345039
2 800
5345616
2 600

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.