Hackefors porslin

Föregående | Översikt | Nästa

701181

HACKEFORS, matservis, 55 dlr, gräddvitt porslin, förgylld bård, delvis stämplad modell 66, servisen består av: 12 mattallrikar (diameter ca 25 cm), 11 stora assietter (diameter ca 21 cm), 12 små assietter (diameter ca 18 cm), 11 djupa tallrikar (diameter ca 25 cm), 1 terrin med lock (höjd ca 23, diameter 27 cm), 1 tårtfat (diameter ca 36 cm), 1 cigaretthållare (höjd ca 7 cm), 1 såsskål (diameter ca 23 cm), 1 karott (höjd ca 7, diameter 23 cm) samt 4 uppläggningsfat (längd ca 23-43 cm)

Gulddekor med slitage, två nagg på terrinhandtagen, mindre nagg kan förekomma, variationer i färg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 9

701181 - Hackefors porslin
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Hackefors porslin

Budhistorik (2 bud)

5338822
2019-11-11 21:35:33
5329637
2019-11-09 08:15:47

1 dag kvar
Avslutas 2019-11-14
10:48   (11:48 )
AKTUELLT BUD SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.