Alms bowl Clair de Lune

701105

ALMS BOWL, porslin, Kina, 1900-tal, "Clair de Lune", höjd ca 12,5, diameter 14 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Alms bowl Clair de Lune

Budhistorik (15 bud)
5348316
5348315
950
5348314
900
5348313
850
5348312

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.