Taklampa Tyringe Konsthantverk

701004

TAKLAMPA, Tyringe Konsthantverk, 1900-talets andra hälft, fem ljuspunkter, förkromad metall, glas, diameter ca 56, höjd ca 60 cm

Åldersrelaterat slitage, smärre anlupen stomme samt mindre naggar på skärmar, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik

2019-11-13 kl 19:56
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.