Samling allmogeföremål

700952

ALLMOGEFÖREMÅL, 7 dlr, laggade flaskor samt hink med lock, ett par träskor, svepaskar, några med originalbemålning, 1800-tal, största H ca 26,5 cm

Skador: Slitage, saknade delar

Diverse

Makadamgatan 11, Helsingborg

Samling allmogeföremål

Budhistorik (15 bud)
5355503
5355497
950
5355492
900
5355484
850
5355482

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.