David Eriksson stolar Madonna

700837

DAVID ERICSSON, 6 st "Madonna", Gärsnäs, formgiven 2015, bok med svarta sitsar och ryggstöd i trä, sitthöjd 47 cm

Utställd
Vinnar av årets möbel Residence stora formpris 2015.
Vinnare av årets möbel Årets Rum 2016
Vinnare av årets stol Elle Decoration 2016
Nominerad till Guldstolen 2015
Nominerad till årets möbel Sköna Hrm 2015.

bruksslitage, repor och skav

Möbler, Stolar, Selected

Hylla 8

David Eriksson stolar Madonna

Budhistorik (17 bud)
5344092
6 000
5344073
3 200
5344003
5344000
2 800
5343999
2 600

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.