Ljuskrona rokokostil

700780

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, rokokostil, för åtta ljus, invändigt elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 67, diameter 58 cm

En ljuspipa något lös/svår att skruva, slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (14 bud)
5348761
1 300
5346675
5346675
5348760
5346675
750

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.