Perukstockar Kina 1900-tal

700692

PERUKSTOCKAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, hexagonal form, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med märke, höjd ca 29 cm

Krackeleringar, glasyrsprickor

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 8

Perukstockar Kina 1900-tal

Budhistorik (1 bud)

5332643
2019-11-10 09:01:04

2019-11-15 kl 15:10
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.