Vas Kina 1800-tal

Föregående | Översikt | Nästa

700673

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av elefantmaskaroner, dekor av figurscen i underglasyrblått, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 20 cm

Hårfin spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

700673 - Vas Kina 1800-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

5338971
2019-11-11 22:27:02

3 dagar kvar
Avslutas 2019-11-15
21:21   (22:21 )
AKTUELLT BUD SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.