Pelarbord

700574

PELARBORD, omkring 1900-talets andra hälft, sannolikt återvunnet trä, oktagonal skiva med toppskiva i mässing samt 2 lönnfack vid sarg, höjd ca 56, diamater ca 64 cm

Maskstunget trä, bruksslitage, mindre repor på mässingsskiva

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 6

Pelarbord

Budhistorik

2019-11-13 kl 19:14
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.