Miniatyrer stengods

700499

JOHN ANDERSSON samt SUNE G SVENSSON, (13) miniatyrer, glaserat stengods, bestående av 2 vaser, 2 skålar samt fågelfigurin av John Anderson för Andersson & Johansson, Höganäs, samt 8 vaser av Sune G Svensson, egen verkstad, Nyhamnsläge, samtliga signerade, höjder upp till 7,5 cm

Medföljer 1 John Andersson-vas med nagg

Keramik/Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Miniatyrer stengods

Budhistorik (18 bud)
5343582
5343780
5343582
950
5343574
900
5343464
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.