Guillaume Cornelis van Beverloo

700473

CORNELIS VAN BEVERLOO CORNEILLE (Holland, 1922-2010): Katt respektive papegoja, signerad och daterad Corneille 2000, XII/XXX, skiktlimmade och bemålade träfiberskivor, höjd ca 29 cm

Smärre skador

Konst, Skulpturer

Budhistorik (28 bud)
5348043
6 000
5347960
5 800
5348041
5 800
5347960
5 600
5348034
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.