Bruno Mathsson Karin soffbord

700432

BRUNO MATHSSON, "Karin", soffbord, Dux, 1970-tal, underrede i förkromat stålrör, på förkromade hjultrissor, skiva i carraramarmor, höjd ca 32 cm, skivans mått ca 65x65 cm

Bruksslitage, skivan med smärre fläckar och nagg

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

Bruno Mathsson Karin soffbord

Budhistorik (3 bud)

5328181
4 600
5327788
5327174
550

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.