Hillebrand bordslampa

700279

BORDSLAMPA, 1950-tal, Hillebrand, Tyskland, i stil efter Christian Dell & Bauhaus, stomme i mässing, domformad skärm, höjd ca 45 cm

Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"

Bruksslitage, ej funktionestestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor, Design, Tema

Rum 15

Hillebrand bordslampa

Budhistorik (8 bud)
5335905
2 400
5335902
600
5335901
550
5335900
500
5335899
450

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.