Ljuskrona i rokokostil

700258

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i mässing, 8 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, höjd 83, diameter 56 cm

Slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (51 bud)
5338324
12 500
5338319
12 000
5337441
11 500
5338316
11 000
5337441
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.