Hans Wegner matbord

700216

HANS J. WEGNER, matbord, teak, för Andreas Tuck, Danmark, modellnummer AT316, 1900-talets mitt, brännmärkt "Fabrikat Andr. Tuck, Hans J Wegner Denmark", med två iläggsskivor i furu (á 40 cm), höjd ca 72, 160x86 cm

Slitage, fläckar, ställvis blekt

Möbler, Matbord

Hans Wegner matbord

Budhistorik (13 bud)
5337719
8 000
5337717
7 200
5336427
7 000
5336426
6 000
5331112
5 000

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.