Kabinettskåp med intarsiadekor

Föregående | Översikt | Nästa

700185

KABINETTSKÅP på benställning, 1900-talets mitt, sannolikt Mjölby Intarsia, fanerad med olika träslag bl.a. valnöt, intarsiadekor med fornnordiska och bibliska scener, förgyllda beslag, inredning med 4 lådor och 3 hyllplan, höjd ca 136, 109x43 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, repor, smärre fanérskador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 10

700185 - Kabinettskåp med intarsiadekor
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

5326679
600
5324733
5324551
5324526

10 timmar 43 minuter kvar
Avslutas 2019-11-12
17:10   (18:10 )
AKTUELLT BUD SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.