Mössbord Hälsingland allmoge

700066

MÖSSBORD, Hälsingland, sannolikt Forsa, allmoge, 1800-tal, bemålat, delvis bemålat inuti, öppningsbart lock, sarg med skålformad skärning, höjd 85, 87x60 cm

lös list, bruksslitage

Möbler, Övriga möbler, Allmoge

Rum 8

Mössbord Hälsingland allmoge

Budhistorik (30 bud)
5347093
14 000
5347918
13 500
5347093
13 000
5341433
12 500
5341433
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.