Piedestal rokokostil

700051

PIEDESTAL, sekelskifte 18-/1900, rokokostil, stomme fanerad i flertalet träslag, huvudsakligen i mahogny, floral intarisadekor av päronträ och palisander, beslag och fotavslut i mässing, skiva i grön marmor, s.k verde, höjd ca 115 cm

Åldersrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler

Rum 7

Piedestal rokokostil

Budhistorik (5 bud)
5328078
5328077
1 700
5328076
5326617
5324816

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.