Vitrinskåp

699898

VITRINSKÅP, chippendale-stil, England, 1900-talets första kvartal, bemålad dekor i kinesiserande stil, träskuret krön samt reliefdekor, pardörrar i vitrin med spröjsat glas, bakomliggande hyllplan, fotavslutningar i form av claw and ball, höjd ca 142, 131x35 cm

Bruksslitage, saknar delvis reliefdekor på toppskiva, nött färg, mindre stötmärken

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta vid utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Vitrinskåp

Budhistorik (12 bud)
5341512
4 400
5341510
4 200
5341499
5341495
3 800
5341489
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.