Schackbord jugend

699795

SCHACKBORD, 1900-talets första kvartal, jugend, massivt stål, brädet delvis patinerat i schackrutigt mönster med floral dekor längs kanterna, pilasterformat underrede med fotavslut i form av storkar, höjd ca 79 cm, skivans diameter ca 41 cm

Åldersrelaterat slitage, med större avslag vid skivans sarg

Möbler, Övriga möbler

Hylla 1

Schackbord jugend

Budhistorik (11 bud)
5335073
950
5335072
900
5335071
850
5335068
5335067
750

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.