Verner Panton ''Moon'' taklampa

699765

VERNER PANTON (Danmark, 1926-1998) ''Moon'' taklampa, 1900-talets senare del, formgivningsår 1960, med diskformade lameller i vit lackerat metall av olika storleker, diameter ca 35 cm

Ej funktionstestad, smärre slitage

Belysning, Taklampor, Diverse

Rum 16

Budhistorik (16 bud)
5330162
1 900
5330150
1 600
5330055
5330054
1 300
5330049

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.