Poul M Volther Corona fåtölj

699705

POUL M. VOLTHER, "Corona", fåtölj, 2000-tal, formgiven 1964, Erik Jørgensen, Danmark, stomme och fot i stål, stoppad sits och rygg klädd i svart skinn, sitthöjd ca 42 cm

Minimalt slitage, ett par minimala ytmärken på sits

Möbler, Fåtöljer, Design, Selected

Rum 3

Poul M Volther Corona fåtölj

Budhistorik (8 bud)
5339984
17 000
5341374
16 500
5339984
16 000
5338608
13 000
5335271
12 500

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.