Poul M Volther Corona fåtölj

699702

POUL M. VOLTHER, "Corona", fåtölj, 2000-tal, formgiven 1964, Erik Jørgensen, Danmark, stomme och fot i stål, stoppad sits och rygg klädd i svart skinn, sitthöjd ca 42 cm

Minimalt slitage, ett par minimala ytmärken på sits

Möbler, Fåtöljer, Design, Selected

Rum 14

Poul M Volther Corona fåtölj

Budhistorik (14 bud)
5339767
20 000
5341371
20 000
5339767
19 500
5341368
19 000
5339767
18 500

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.