Poul M Volther Corona fåtölj

699701

POUL M. VOLTHER, "Corona", fåtölj, 2000-tal, formgiven 1964, Erik Jørgensen, Danmark, stomme och fot i stål, stoppad sits och rygg klädd i svart skinn, sitthöjd ca 42 cm

Minimalt slitage

Möbler, Fåtöljer, Design, Selected

Rum 14

Poul M Volther Corona fåtölj

Budhistorik (10 bud)
5339983
19 500
5341372
19 000
5339983
18 000
5338600
17 500
5338600
16 500

Slutpris SEK:
19 500
1 882 EUR, 2 137 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.