Skrivbord & stol engelsk stil

699646

SKRIVBORD & STOL, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, idegran, draghandtag i mässing, två lådhurtsar, sarg med tre lådor, skiva klädd i präglat läder, höjd ca 77, 135x76 cm, stol klädd i grönt läder, sitthöjd ca 47 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, skrivskivan med slitage i lädret, stolens läder med repor

Ändringar/tillägg
Nyckel saknas

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 10

Skrivbord & stol engelsk stil

Budhistorik (3 bud)

5327946
5324519
5322770

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.