Lampbord sent 1800-tal

699627

LAMPBORD, sent 1800-tal, skiva och tredelat pelarfot med riklig dekor av intarsia i olika träslag, oktogonal skiva, höjd ca 61, diameter ca 64 cm

Slitage, torrsprickor, fanerskador, sned skiva

Möbler, Soffbord, sidobord

Linnégatan 21, Norrköping

Lampbord sent 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
5335002
5335001
750
5330944
700
5330352
650
5330348

Slutpris SEK:
82 EUR, 94 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.