Schatull

699599

SCHATULL på benställning, tidigt 1900-tal, sannolikt England, stomme i mahongy. samt mahognyfanér, 4 utdragabara lådor samt uppfällbara klaffar med ställ för glas, på hjultrissor av mässing, höjd ca 77, 54x48 cm utfällt, bredd ca 108 cm

Bruksslitage, mindre märken och repor kring fanér

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Schatull

Budhistorik

2019-11-11 kl 21:20
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.