Goebel Hummelfiguriner

699433

GOEBEL, 1930-/40 tal, "Hummel", figuriner, 3 st, Tyskland, polykromt flintgods, stämplar med olika åldrar undertill, höjd ca 8 resp. 11 cm

Pojken med gunghäst: ena örat på gunghäst avslagen, avslaget vid pojkens huvud, pojken med fågel: nagg på rocken, pojke med gås: krackelyr

Keramik/Porslin

Goebel Hummelfiguriner

Budhistorik (1 bud)

5328795
2019-11-08 19:43:06

2019-11-09 kl 10:26
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.