Herman Kähler vas

699105

HERMAN KÄHLER, vas, keramik, Danmark, 1900-talets början, Jugend, polykrom dekor av blommor, signerad och stämplad HAK Danmark, höjd ca 34 cm, diameter 26 cm

Bruksslitage

Keramik/Porslin

Herman Kähler vas

Budhistorik (11 bud)
5328138
1 700
5328115
1 600
5327991
5328113
5327991
1 400

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.