Orrefors vas signerad 1920-tal

699104

ORREFORS, vas, signerad samt daterad GE 24 1929, Konad form med med satinslipad fasettdekor, höjd ca 17, diamater 12,5 cm

Mindre bruksslitage

Glas, Vaser, skålar, fat

Budhistorik (5 bud)
5328735
5328433
750
5328363
500
5327763
5319022

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.