Brickbord chinoiserie-stil

699096

BRICKBORD, 1900-talets början, engelsk chinoiserie-stil, stomme i ek, formskuren sarg imiterande bambu, beslag i mässing, fällbart underrede, höjd ca 64 cm, yttermått ca 55x85 cm

Bruks- samt. åldersrelaterat slitage

Möbler, Soffbord, sidobord

Geijersgatan 14, Göteborg

Brickbord chinoiserie-stil

Budhistorik (5 bud)
5326768
500
5326767
450
5326595
5318900
5312341

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.