Rokokostilspegel 1800-talets andra hälft

699095

SPEGEL, 1800-talets andra hälft, rokokostil, kvicksilverfolierat glas, förgylld ram i pastellage med dekor av girlander och duvor, ca 103x69 cm

Bortfall i dekoren, åldersrelaterat slitage

Speglar

Hylla 1

Budhistorik (2 bud)

5320321
5312495

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.