Salongsgrupp rokokostil

699094

SALONGSGRUPP, 1800-talets sista kvartal, rokokostil, bestående av soffa samt. 2 fåtöljer, samtliga med ben i betsad mahogny, stoppade stommar klädda i brun textil, djuphäftade ryggar, sitthöjd ca 42 cm, soffans bredd ca 125 cm

Samtliga delar med bruksslitage och ställvis nött textil

Möbler, Soffgrupper

Rum 7

Salongsgrupp rokokostil

Budhistorik

2019-11-08 kl 18:36
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.