Uppsatsskål WMF

698449

UPPSATSSKÅL, nysilver, jugend, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), tidigt 1900-tal, stiliserad växtdekor, delvis genombruten, diameter ca 27 cm, höjd 23,5 cm.

Bruksslitage, anlupen.

Diverse

Geijersgatan 14, Göteborg

Uppsatsskål WMF

Budhistorik (2 bud)

5350601
5333831

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.