Mjölkkanna med silvermontering fam rose 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

698423

MJÖLKKANNA, med silvermontering, portugisiska silverstämplar, 1800-tal, kannan tillverkad i Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av blommor, total höjd 15 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

698423 - Mjölkkanna med silvermontering fam rose 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (3 bud)

5338102
750
5338100
700
5338098
600

3 dagar kvar
Avslutas 2019-11-15
14:02   (15:02 )
AKTUELLT BUD SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.