Huggvärja

698044

HUGGVÄRJA, svensk, m/1832, för flottan, stämplad klinga, kavellindning av tvinnad mässingstråd, längd ca 92 cm.

Slitage.

Vapen/Medaljer

Geijersgatan 14, Göteborg

Huggvärja

Budhistorik (18 bud)
5328432
3 200
5327536
5327535
2 800
5316375
2 600
5316373
1 900

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.