Meissen aporkester

697986

FIGURINER, 3 stycken, porslin, Meissen,1800-tal, aporkester, s.k."Affenkapelle", polykromt bemålade och förgyllda, höjder ca 12-14 cm

2 st med om fattande skador, 1 med nagg

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Meissen aporkester

Budhistorik (4 bud)

5329839
1 700
5318461
1 600
5317955
5317955

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.