Sidobord 1700-tal barock med intarsiaarbete

697715

SIDOBORD, barock, 1700-tal, stomme fanerad i mahogny, svarvad benställning, lös skiva med floral intarsiadekor i flertalet träslag, däribland mahognyrot och päronträ, med låda i sargen, höjd ca 73 cm, yttermått ca 91x70 cm

Åldersrelaterat slitage, en fot med avslag, skivan med sprickor, benställningen något ranglig

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 6

Budhistorik (6 bud)
5329907
1 300
5327701
5321419
5317390
5315756

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.