Vas 1900-tal Kina

697345

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, ovoid form, kangxikopia, dekor av lambrekängbård och stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 19 cm, trälock medföljer

Lock saknas, smärre slitage
Copy, not old

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Vas 1900-tal Kina

Budhistorik (51 bud)
5338786
7 000
5338778
6 800
5338785
6 600
5338778
6 400
5338666
6 200

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.