Tallrikar 8 st Kina Qianlong famille rose

697265

TALLRIKAR, 8 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor, diameter ca 22 cm

Nagg, fem med sprickor och lagning

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (14 bud)
5349423
5349422
1 900
5349406
1 800
5349404
1 700
5349402
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.