Chanukkalampa silver Berlin 1800-tal

696159

CHANUKKALAMPA, silver, Berlin 1800-talets andra hälft, rektangulär på fyra fötter, bakstycket med driven och ciselerad dekor av blommor och rocailler, längd 11,3 cm, höjd 13,5 cm, vikt 230 g

smärre skador och lagningar slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 22

Budhistorik (50 bud)
5355194
31 000
5355181
30 000
5355169
29 000
5355168
28 000
5355165
27 000

Slutpris SEK:
31 000
2 992 EUR, 3 398 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.