Numrerad skulptur av Gunnar Nylund Rörstrand

690531

GUNNAR NYLUND, skulptur, Rörstrand 1940-tal, stengods, i form av tjäder, glaserad i grönt och gråviolett, signerad R SVERIGE GN 20/300, utförd i maximalt 300 exemplar, höjd 27, längd 36 cm

Keramik/Porslin, Design, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
5328655
2 400
5323595
1 900
5315842
1 800
5311378
1 700
5311375
1 600

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.